Skrášľovanie nechtov – využívali ho i muži!
- by visibility
Ak sú nalakované, umelé alebo gélové nechty dnes výsadou žien, v minulosti tak tomu nebolo. Nechty si vo veľkom farbili i muži, dokonca samotní babylonskí a rímski bojovníci, ktorých farebné nechty spoločne s účesom tvorili súčasť bojovej uniformy.
Manikúra nebola len skrášľovacím prostriedkom, v Babylone, kde vznikla, bola využívaná i rozlišovaniu postavenia spoločenských tried. Čiernu farbu nosili na nechtoch len vyvolení, zelená farba bola znakom nižších sociálnych tried. Tmavé farby všeobecne mohli využívať len kráľovské rody, kým pre služobníctvo boli vyhradené pastelové farby.
Viete, že za súčasnú starostlivosť o nechty, ako ju poznáme dnes, vďačíme taktiež mužovi? Panovník Ľudovít XV. bol tým, ktorý si vo Francúzsku objednal manikérke služby, keď požiadal o odstránenie záderov. S týmto zákrokom sa z danej doby spája doktor Sitts, ktorý prišiel s nápadom použitia pomarančového drievka. Ako sa však hovorí – za všetkým hľadaj ženu, a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Tento “vynález” vylepšila a po kráľovskom dvore naďalej šírila jeho neter. Potom už stačilo naozaj málo, aby ženy vo veľkom začali zásobovať prvé salóny vlastnými výrobkami.