Bardejovské kúpele vlani navštívilo 17 021 osôb, z toho 44 % tvorili samoplatcovia a 56 % klientov preplatili pobyt poisťovne. Priemerná dĺžka liečebného pobytu bola 13,6 dňa. Väčšina návštevníkov bola zo Slovenska, nasledovali klienti z ČR, Ruska, Ukrajiny, Bieloruska, Poľska, Nemecka, Rakúska a iných krajín. Kúpele zaznamenali za rok 2011 tržby 7 989 257 EUR a zisk pred zdanením 225 033 EUR. V tomto roku očakáva manažment kúpeľov, že sa podarí zlepšiť všetky ukazovatele a že sa návštevnosť zvýši o 5 až 10 %. Informoval o tom generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov, a. s. Jaroslav Komora, na tlačovej besede pri príležitosti otvorenia novej sezóny.
,,Pripravili sme pre návštevníkov nové atrakcie, bohatý kultúrno-spoločenský program a opäť sme investovali do rekonštrukcií ubytovacích zariadení. Bardejovské kúpele sú v súčasnosti jednými z najlepšie vybavených liečebných zariadení, kde sa snúbi bohatá jedinečná tradícia a moderné liečebné postupy. O ich obľúbenosti svedčí aj to, že takmer polovicu klientov dnes tvoria samoplatcovia. V tvrdej konkurencii viac ako 20 slovenských kúpeľných zariadení a stovkách hotelových wellness a akvaparkov, sa Bardejovské kúpele presadzujú dlhodobo. Patria k trom najobľúbenejším, najnavštevovanejším a počtom 860 používaných lôžok k najväčším slovenským kúpeľom“, konštatoval J. Komora.
Ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková k tomu doplnila: ,,Rozhodli sme sa posilniť značku Bardejovských kúpeľov vo vedomí verejnosti. Pripravili sme preto nové marketingové aktivity, ktoré budú dlhodobo pôsobiť na prezentáciu Bardejovských kúpeľov ako jedinečného miesta na liečbu, oddych a aktívne trávenie voľného času. Od tejto sezóny si každý deň môžu diváci pozrieť aktuálny obraz z kúpeľov dvakrát denne v Živej Panoráme na STV. Pravidelne budeme uverejňovať tlačové informácie o novinkách v kúpeľoch a aspoň raz ročne usporiadame tlačovú konferenciu za účasti rôznych typov masmédií. Posilníme prítomnosť prezentácie kúpeľov aj na internete a to na vlastných stránkach, ale aj na informačných serveroch. Naši stáli i noví klienti tak budú mať možnosť byť v stálom kontakte s dianím v kúpeľoch“.
Bardejovské Kúpele majú niekoľko naj, ktorými sa vynímajú medzi ostatnými podobnými zariadeniami. Patria medzi najstaršie kúpele s najdlhšou tradíciou poskytovania kúpeľných služieb od roku 1247. Vychutnávala si ich na liečení v roku 1895 manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sissi, ktorej socha sa vyníma v kúpeľnom parku. Pobýval tu aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleóna (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka poľského kráľa Jána III. Sobieského.
,,Pri našej prezentácii kúpeľov mienime posilňovať dôraz na jedinečnú a bohatú históriu, ktorou sa vyznačujú. Sľubujeme si od toho v budúcnosti aj nárast zahraničnej klientely. V Rakúsku, ale aj v ostatných krajinách bývalej monarchie je veľmi populárnou cisárovná Sissi a ľudia sú zvedaví aj na reálie súvisiace s jej životom. Pobyt cisárovnej v Bardejovských kúpeľov, dokonca i osud jej sochy za socializmu, sú vďačným námetom pre historizujúce príbehy. Na počesť cisárovnej Sissi každoročne v kúpeľoch usporadúvame Alžbetínsky deň“, povedala T. Šatanková.
Upresnila, že práve v piatok 8. júna 2012 slávnostne otvárajú 15. ročník kúpeľnej sezóny. V tomto roku Bardejovské kúpele chystajú ešte 9. ročník Bardejovských Kúpeľných dní, 58. ročník Medzinárodného hudobného leta a pravidelné koncerty klasickej hudby. Okrem toho sa môžu návštevníci tešiť na výstavy kvetov GLADIOLY, RUŽE, ĽALIE a na jeseň bude mať premiéru Vinobranie.
Bardejovské kúpele majú desať prameňov, ktoré vyvierajú na pomerne malej ploche vo vnútornom kúpeľnom území. Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Množstvo prvkov vo vode je v každom prameni odlišné a preto obvyklé liečebné dávky určuje lekár v závislosti od indikácie a zdravotného stavu klienta. Vody sa používajú najmä na pitné kúry, minerálne kúpele a inhalácie. Všetky minerálne pramene sú zavedené do krytej temperovanej kolonády, kde sa využívajú na vnútornú balneoterapiu formou pitných kúr. Zo všetkých slovenských kúpeľov majú Bardejovské najširšie indikačné zameranie. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest a od minulého roka aj choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia.
Okrem liečebných pobytov a kultúrno-spoločenských akcií je areál Bardejovských kúpeľov každý deň otvorený pre širokú verejnosť. Navštevujú ho nielen Bardejovčania, ale aj obyvatelia susedných okresov, Poliaci, či návštevníci ubytovaní vo Vysokých Tatrách. Tí využívajú v komplexe Wellness Spa denne bazén v čase 11.00-21.00 h a saunový svet v čase 13.00-21.00 h. V stredu až nedeľu sú prístupné aj fitness, masáže a solárium v čase 13.00-21.00 h.